UzmanForum | Türkiyenin En Uzman Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Forum Kuralları
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Genel Forum Kuralları 1. Forumumuzda multi üyelik ( birden fazla üye hesabı açma) yasaktır. (Multiüye'nin açmış olduğu yeni hesabı kapatılıp mevcut olan hesaba 1 hafta uzaklaştırma uygulanır. Kullanıcı 2. kez multi üyelik açtığı takdirde forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılır.)
 2. Konu başlıklarınız Türkçe dil imlasına uygun olmalı ve "yardım edin, acil, lütfen yardım, çok acil " .vs gibi başlıklardan uzak durulmalı.
 3. Sitemizde gerek forumiçi konu ve yorumlarınızda gerekse de özel mesajlarınızda ahlak kurallarına aykırı, kişi, kurum ve kuruluşları rencide edici, hakaret ve kötü nitelikli sözler kullanamazsınız. Aksi bir durum teşkil ederse forum kurallara gereği uzaklaştırma cezası alır.
 4. Konu ve yorumlarınızda hacking, cracking, w*rez, n*lled, siyaset, ideolojik görüş, pornografik gibi içeriklere asla izin verilmez. Kendi kişisel sitenizi tanıtırken abartıdan uzak durmalı ve aşırı link vermemeye özen göstermelisiniz.
 5. Forumlarda alakası olmayan kategorilere konu açmayınız.
 6. İmzanıza aşağılayıcı sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, politika vs. gibi mesajların eklenmesi Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre suçtur.  Bu ihlali yapan imzalar silinecek ve sahibinin imza kullanımına erişim kapatılacaktır.
 7. Telif hakkı taşıyan müzik ve filmlerin yasa dışı bir şekilde kopyalarının (Mp4, DivX, Mp3) forumda paylaşılması yasaktır. ( Üye ilk ihlalde uyarılır 2. ihlal'de  ise 3 gün forumdan uzaklaştırılır.)
 8. Açtığınız konuyu tekrar tekrar açmaktan uzak durunuz.
 9. Flood (ard arda mesaj) yapmayınız. (İlk ihlalde uyarılırsınız 2. ihlalde ise 1 gün forumdan uzaklaştırma alırsınız.)
 10. Başlığınızın ve mesajınızın tamamının büyük harflerden oluşmaması gerekmektedir ve gereksiz yere renk, boyut, kalınlık gibi yazı efektlerini kullanmayınız sadece vurgulamak istediğiniz kelimeleri ve söz öbeklerine efekt uygulayınız.
 11. Yazılım ve oyunlar vb. gibi uygulamalar için seri numarası, CD key, c*ack, keygen gibi yasa dışı yollarla edinilen materyallerle ilgili konular açamaz ve yorum atamazsınız. (Bu kuralın ihlali sonucu uyarı verilir 2. defa aynı hata tekrar edilirse 1 hafta forumdan uzaklaştırma verilir.)
 12. Forumda kuralları çiğneyen birini farkederseniz sadece bize rapor etmeniz yeterlidir. İhlali yapan üye ile tartışmaya girmekten uzak durun aksi bir durumda haksız konuma düşebilir ve nihayetinde uzaklaştırma cezasına maruz kalabilirsiniz.
 13. Forum yöneticilerine teknik bir sorun yüzünden bildirim yapmak isterseniz özel mesaj yolunu kullanmayınız. Diğer özel sorunlarınız için özel mesaj atabilirsiniz.
 14. Forum kuralları gereği uyarı puanınız %50 'ye ulaştığı an 3 gün uzaklaştırılırsınız eğer %100 uyarı seviyesine ulaşırsanız forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılacaksınız.
 15. Forum yöneticilerinin insiyatifine göre, forumun huzurunu bozan ve iyi niyetleri suistimal eden kişilere ceza verilebilecektir.
 16. Reklam ve tanıtım amaçlı konularınıza, aşırı link ekleme veya izin verilen kategoriler dışında reklam ve tanıtım yapmaya çalışmayınız. ( İzin verilen kategorilere konu açıp aşırı link ekleme yapanların konuları onaylanmayacaktır. İzin verilenin dışında reklam yapmaya çalışanlar ise ilk ihlalde uyarılacak 2. ihlalde ise 2 gün forumdan uzaklaştırılacaktır başka ihlal daha yaparsa üyeliği engellenecektir.) (İzin Verilen Tanıtım ve Reklam Kategorileri : "Yeni Siteler" => Maximum 3 link ekleyebilirsiniz)
 17. Foruma tanıtım amaçlı her kullanıcı maximum 3 site ekleyebilir, ancak eklediğiniz siteler tamamen size ait olmalıdır. Aksi takdirde uyarı almaksızın forumdan uzaklıştırılırsınız.
 18. Kullanıcı Nickini, argo veya alan adı gibi reklama dayalı bir amaç için kullanır ise üyeliği askıya alınacaktır.
 19. Konularına başka sitelerden dosya eklemek isteyenler link kısaltma servislerini kullanmadan direk link vermeli ve dosya içeriğinde virüs olmadığına dair kesin emin olmalıdır.